کامپوزیت

ویژگیهای ورق آلومینیوم کامپوزیت
1. سادگی اجرا به دلیل وزن کم (3/5-5/5 kg/m2) و انعطاف زیاد ورق کامپوزیت که باعث راحتی عملیات برش ، خمش ، سوراخکاری و ماشین کاری می گردد.
2. مقاوم نسبت به تغییرات آب و هوایی محیطی مانند نم و رطوبت ، باران های اسیدی و طوفانهای شن و کولاک ، حرارت و اشعه خورشید ، رنگ پریدگی ، خوردگی.
3. عایق حرارتی بسیار بالا بدین صورت که تابش نور خورشید و جذب بخشی از انرژی خورشید ورق کامپوزیت طبق فرآیند رسانش سبب بوجود آمدن یک جبهه هوای گرم مابین فضای ورق کامپوزیت و دیوار اصلی ساختمان می گردد. این امر باعث همرفت مولکول های هوای گرم از پائین به سمت بالا می گردد.وجود یک لایه هوای گرم و حرکت مداوم آن از پایین به بالا در فصول گرم باعث ایجاد یک لایه ایزوله در محیط ساختمان می گردد.
4. مقاومت دربرابر زلزله ، بادهای شدید و نشست های احتمالی بدلیل وجود اتصالات مفصلی.

5. عایق صوتی برجسته . کاهش عبور صدا تا 35 دسیبل با شدت موج 3200 هرتز که در فاصله 1 متری عمود بر سطح نواخته شود.
6. تنوع رنگ که سبب راحتی کار معماران جهت طراحی نما با هارمونی بالا شده است . این ورق ها تقریباٌ به هر رنگی حتی طرحهای دکورال طرح چوب ، سنگ و … موجود می باشد.
7. به دلیل وجود لایه PVDF در رنگ آمیزی ورقها ، گرد و خاک و ذرات معلق جذب ورق نمی شود . در نتیجه از لحاظ هزینه های نگهداری و نظافت بسیار مقرون به صرفه است . همچنین به دلیل ضخامت 25 الی 30 میکرونی رنگ ، ورقها در برابر ضربه بسیار مقاومند.
8. در دسترس بودن مواد مصرفی شامل پروفیلهای آهنی وآلومینیومی ، وجود نیروهای انسانی ماهر و کارآزمو تنوع در انواع روش های ساخت و نصب.

طراحی و توسعه : کیان تکنو

کلیه مطالب و محتوا سایت برای شرکت facade.co محفوظ می باشد